adresa Nr. 159 Comuna Hopârta telefon 0258-875713

Parohia Ortodoxa Hopârta
Tel.0258-875875

Vezi document

Pentru a vizualiza fişierele PDF (Portable Document Format) aveţi nevoie de programul Adobe Reader. Dacă nu-l aveţi instalat, puteţi să descărcaţi programul de pe pagina www.adobe.com sau [ direct de aici ].

Proces verbal

Sala de spectacole a Casei de Cultură  ,,Ion Sângereanu” din Ocna Mureș, a găzduit sâmbătă, 23 februarie 2019, în prezența unui numeros public iubitor de folclor, cea de-a III a ediție a Festivalul Concurs Interjudețean de Cântece si Jocuri Populare ,,Cântec și joc Strămoșesc”.

Acest eveniment a fost organizat de  Asociația Culturală ”Tradiții Ocnamureșene”, în parteneriat cu Casa de Cultură  ”Ion Sângereanu” din Ocna Mureș,  cu sprijinul Primăriei și Consiliului Local Ocna Mureș. La startul acestei manifestări culturale, s-au aliniat  zece ansambluri folclorice de dansuri populare si douăzeci de  interpreți de muzică populară, din judetele Alba, Mures Cluj,Maramures si Satu Mare.

Codul etic al funcționarilor publici și personalului contractual din cadrul aparatului de specialitate al comunei Hopârta, județul Alba