adresa Nr. 159 Comuna Hopârta telefon 0258-875713

Tel. 0258-875730

Parohia Ortodoxa Hopârta
Tel.0258-875875

Primăria comunei Hopîrta, județul Alba, anunță selecția dosarelor pentru ocuparea unui post contractual de execuție pe durată nedeterminată, de asistent medical comunitar debutant, compartimentul asistenți comunitari.

Detalii aici

Primăria comunei Hopîrta, județul Alba, organizează concurs în data de 22 septembrie 2017, ora 10 și interviu în data de 27 septembrie 2017, pentru ocuparea unui post contractual de execuție pe durată nedeterminată, de asistent medical comunitar debutant, compartimentul asistenți comunitari.

Detalii aici

Pe 11 iunie 2017 a avut loc, în comuna Unirea, cea de-a XII-a ediţie a Festivalului Judeţean de Tradiţii şi Obiceiuri ""Cultură pentru Cultură" organizat, ca în fiecare an, de Consiliul Judeţean Alba.

Ziua Rozelor” se organizează în fiecare an, la sfârşitul lunii iunie, şi adună în parcul din Ciumbrud, care este invadat de parfum şi culoare, producători de trandafiri, din Alba, respectiv iubitori ale acestor flori din mai multe judeţe.

Ministerul Comunicaţiilor şi pentru Societatea Informaţională, titular al proiectului anunţă publicul interesat asupra deciziei de revizuire a etapei de încadrare nr. 14-19.06.2014 pentru proiectul "Ro-Net - Construirea unei infrastructuri naţionale de broadband în zonele defavorizate prin utilizarea fondurilor structurale"

Mai multe detalii AICI